E seo Ajans 0 850 611 0777 webtasarimYani, sonunda işiniz için bir web sitesine ihtiyacınız olduğuna karar verdiniz? Peki, işiniz için en mühim kararlardan birtanesini önce hatırlamanız gereken birkaç ciddi nokta var.

Yeni meslek web siteniz için doğru tasarımcıyı seçmek:

Web siteniz için doğru web tasarımcısının seçimi söz konusu olduğunda, var seçeneklerin tümüne bakmak için her zaman ilk evvela alışveriş yapmalısınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web tasarım şirketi var. Ve çoğu onların yaptıklarında yoğun şekilde iyi.

Her süre bir web tasarımcısının önceki çalışmasının örneklerini görmek ve portföylerini incelemek için sor. Bu, herhangi bir web tasarımcısının yapabildiği sitelerin tarzı için daha iyi bir fikir edinmenize destekçi olacaktır. çoğu süre, web tasarımcıları kendine özgü bir stile sahipler ve geçmişte hangi tasarımları yaptıkları basitçe ayrım edebilirsiniz. Demek istediğim, başka bir sanatçının tarzına benzer; önceki çalışmalarını, genel düzen, renk şeması ve sitelerin tüm görsel görünümlerine göre belirtebilirsiniz.

Deneyim de burada önemli bir faktördür. diğer tüm zanaatlar gibi, web tasarımcıları da tecrübe ile daha iyi olurlar. nebati şekilde, kendi kemeri altında daha fazla deneyime sahip bir web tasarımcısı seçerek daha iyi olacaksınız.

Tanımlamanız gereken bir diğer ciddi nokta, web tasarımcısının size% 100 hususi bir web sitesi yapıp yapamayacağıdır. veya yalnızca 100'ün veya 1000'inin zaten internet üzerinden sahip olduğu pratik bir şablon web tasarımı olacak. neredeyse herkes bu zamanlarda Microsoft Word ya da Publisher'da temel bir HTML web sayfası oluşturabilir ve Branson'un işlerini yansıtmak için adını değiştirebilir. ama kendinize şunu sormalısınız: "Bu gerçekten aradığım şey"?

Gerçekten hususi şekilde oluşturulmuş web siteleri, zamanımızda birçok insanın kullandığı temel şablon web tasarımlarının geri kalanıyla daha çok öne çıkacak. hususi bir web tasarımı, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekecek ve onlara gerçekten uzman bir web varlığınızın olduğunu ve meslek anlamına geldiğini gösterecektir.

günümüzde çok sayıda web tasarımcısı, şablon web sitelerini 2 yüzden biriyle yapmayı seçiyor:

esas bir şablon web dizaynı kullanımı daha uygun. % hususi bir web sitesi geliştirmek için gerekli olan becerilerden yoksun olabilirler. durum ne olursa olsun, sizin için özel bir web dizaynı oluşturma yeteneğine sahip bir tasarımcıyla gittiğinizden emin olun. hususi bir site için kaçınılmaz olarak size daha çok mal olacak. lakin harcanan ekstra olarak paraya değdi. Güvenin bana, sonunda yalnızca sizin işiniz için değil, başkalarının yarattığı bir site ise, web sitenizle çok fazla daha mesut olacaksınız.

Web sitenizin geliştirilmesinde potansiyel bir web tasarımcısı ile iletişim de mühimdir. Bir tasarımcıyla bir web tasarım hizmeti sözleşmesi imzalamadan önce, açık ve net olarak hedeflerinizi belirlemeniz gerekir. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olun ve yazılı olarak aldığınızdan emin olun! Yeni bir web sitesi tasarladığım her seferde kullandığım 9 sayfalık bir web sitesi tasarım sözleşmem var. Bu sözleşmede, web sitesinin geliştirilmesi sırasında gerçekleştirilecek bütün işlerin ayrıntılı listesi yer alıyor. Tam sayfa sayısı, tasarlanacak grafiklerin tam sayısı, bir logo oluşturmam gerekip gerekmediği, tamamlanmadan öncelikle tahmini süre, rutin site bakımının sitenin 6 ay ya da daha sonra yapılıp yapılmayacağı bunun gibi şeyler. yaşında, vb

Bunları tanımlamak uzun vadede size destekçi olacak ve tıpkı zamanda web tasarımcısının da tıpkı sayfada olduğundan emin olacak.

"Web tasarım planlama çalışma sayfam" dediğim şeyi de kullanıyorum. Bu çalışma sayfası, web tasarım projesinin her aşaması için "kilometre taşları" yahut son tarihler verir. "genel seviye 2 hafta içinde yapılacak" gibi şeyler ve "bundan 2 hafta sonra, site kodlanacak ve başlatılacak" ve sonra "Web sitesi başlatıldıktan sonra bir güve, neyin lüzumlu olduğunu görmek için değerlendireceğiz düzeltilmiş ", vb. (bunlar yalnızca örneklerdir, gerçek çalışma sayfalarından birinde yer alan detaylar kesin tarihler ve daha özel dönüm noktaları verir).

Ve yeni web siteniz için web barındırma meselesinde ne dersiniz? çoğunlukla, bir web tasarımcısı, hangi barındırma şirketini önerdikleri konusu için bir tür fikir verecektir. Web tasarımcıları umumi olarak web siteniz için iyi bir seçim olacağını bildikleri bir hosting firması için bir tercih yaparlar ve bu seçimi yapmanıza yardımcı olurlar.

Neyse ki, Digital Spiral Web Tasarım'da kendi web sunucumuz mevcut, böylece kendimizi barındırabiliriz. Bu çok fazla faydalıdır nedeni ise web sunucusunun çalışır halde kalmasını sağlayabilir ve sunucu üstünde yapılması gereken herhangi bir bakım varsa, bunu zamanında yapabiliriz. bununla birlikte, web sitemizi, web tasarımlarını yapmamızı dileyen herhangi bir yeni işletmeye ev sahipliği yapmak için her süre bir anlaşma yapacağız.

Yeni web siteniz herhangi bir özel web programlama gerektirecek mi? Eh, bu sorunun cevabı sadece Branson web sitenizin ihtiyaçlarına dayanmaktadır. Ne tür bir site olacak? E-ticaret için bir alışveriş sepetine mi ihtiyacı var? oku izleyicilerinizin doldurması için özel web uygulamaları ve ya çevrimiçi formlar uygulayacak mısınız? izleyicilerin kayıtlarını doldurup kaydolmaları için kaydolmasını gerektiren bir web sitesi olacak mı? Bu soruların herhangi birine "evet" cevabını verdiyseniz, o süre programlayabilecek bir web tasarımcısına ihtiyacınız olacaktır.

Web geliştiricileri ve tasarımcıları web programlama (normal web tasarımı aşırı farklıdır şey) sanatında yetenekli olması gerekir. Web programlama, JAVA, PHP, Flash, SQL yada .NET bu gibi değişik web programlama dillerinin uygulanmasını içerir. Bu web programlama dillerinin tümü, onları kodlamak ve onlarla web programları geliştirmek için çok fazla yetenekli bireylere ihtiyaç duyar.

şahsen PHP'yi seviyorum! Onu neredeyse her şey için kullanırım. Ben bu yazıda PHP ayrıntılarına girmeyeceğim (Ben her şeyi kapsayacak biçimde yaklaşık tüm bir kitap yazmak gerekir). ama PHP ile, mantıksal şekilde olası olan herhangi bir web uygulaması oluşturabilirim.

Bu nedenle, yeni web sitenizin gereksinim duyduğu hususi işlevleri de kodlayabilen bir web tasarımcısı seçtiğinizden emin olun. Bu karar Branson web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz herhangi bir potansiyel web tasarımcısı sebebi ile tartışılmalı ve gözden geçirilmelidir.

Son olarak, potansiyel web tasarımcısının önceki müşterileriyle, iyi bir referans verdiklerinden emin olmak için her zaman denetim etmelisiniz. Unutmayın: öteki hizmetler gibi. Bir web tasarımcısının referanslarını doğrulamanız ve yapabileceklerini söylediklerinden emin olmanız gerekir.

Yani, yalnızca bahsettiğim bütün ipuçlarını özetlemek için:

Bir web tasarımcısı seçmeden önce soru, soru ve daha çok soru sorun. Hedeflerinizi başlangıçtan aleni tanımlayın. Web tasarımcısının portföyünü ve önceki çalışmalarının örneklerini görmeyi isteyin. Bir web barındırma sağlayıcısı seçerken size yardımcı olabileceklerinden emin olun. Projeye tam şekilde kaç sayfanın ekleneceğini ve tamamlanmadan önceki tahmini süreyi gösteren dokümanları alın. Branson web siteniz özel bir web programlama gerektiriyorsa, tasarımcının bunlarla kafa edebileceğinden emin olun. Umarım bu makale, yeni bir web sitesi tasarlamaya hazır olan herkese yardımcı olur. iyi bir web sitesi işiniz için gerçekten harikalar yaratabilir!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *